BTC: 60 020 kč

Uživatelská příručka

Před použitím kterékoliv funkce směnárny vám důrazně doporučujeme zkontrolovat, zda opravdu komunikujete s webovým rozhraním směnárny Rubicoin. V adresním řádku prohlížeče musí být uvedena adresa http://www.rubicoin.cz. V případě, že některá z uvedených informací nesouhlasí určitě neklikejte na nic na stránce a pokud je to možné pořiďte kopii obrazovky (screenshot), kterou nám pošlete elektronickou poštou na adresu info@rubicoin.cz, případně připište, jakým způsobem jste se na stránku dostali (kliknutím na odkaz - kde byl umístěn, kliknutím na reklamu, apod.).

Jak nakoupit bitcoiny - krok za krokem

Objednávka

Na adrese www.rubicoin.cz vyplníte dle následujících pokynů objednávkový formulář (pokud není implicitně zobrazen, vyvoláte ho kliknutím na tlačítko KOUPIT BITCOINY):

Upozorňujeme, že odesláním objednávkového formuláře potvrzujete souhlas s Obchodními podmínkami směnárny Rubicoin. Po odeslání formuláře zkontrolujte všechny zadané údaje v zobrazeném okně a potvrďte objednávku stiskem tlačítka KOUPIT. V případě, že nesouhlasí některý z údajů nebo si přejete objednávku upravit, můžete tak učinit kliknutím na tlačítko OPRAVIT.

Potvrzení objednávky

Po odeslání objednávkového formuláře vám směnárna pošlete automaticky generovanou emailovou zprávu - potvrzení o objednávce bitcoinů. Zpráva bude mít předmět "Potvrzení objednávky bitcoinů na rubicoin.cz" a odesílatelem bude jan.marcis@rubicoin.cz. V případě, že tyto údaje nebudou souhlasit, případně budete mít podezření jiných nesprávných informací uvedených v těle zprávy, přepošlete ji na info@rubicoin.cz a připište důvod vašeho podezření.

V emailové zprávě s potvrzením objednávky najdete přesné pokyny k platbě (platební instrukce):

Platnost ceny

Cenu za jeden bitcoin jsme schopni držet cca 6 hodin. Pokud by se cena změnila v náš neprospěch, domluvíme s vámi další postup. Pokud by se cena změnila ve váš neprospěch, prostě neposílejte peníze. Pokud jste již peníze poslali, je možné nám zavolat a objednávku zrušíme. V případě, že kurz bitcoinu není příliš volatilní, pak je konečná cena za nákup bitcoinů pro vás platná od okamžiku objednávky po dobu čtyř dnů. Během této doby musíte uhradit kupní cenu na vámi vybraný účet a za výše uvedených podmínek. Pokud není cena do této doby uhrazena, systém objednávku automaticky zruší. V případě, že jste peníze odeslali v rámci této doby, ale připsány byly až po jejím uplynutí, systém objednávku přesto zruší a platba bude vrácena na účet odesílatele. Podle Obchodních podmínek je cena uhrazena v okamžik připsání částky na některý z našich účtů.

Jak prodat bitcoiny

Umožňujeme výkup bitcoinů až do výše ekvivalentu 30 000 kč. V případě prodeje bitcoinů nad 20 000 kč a zejména má-li zákazník jinou banku než Rubicoin s.r.o. (viz seznam účtů), může bankovní převod na zákazníkův účet trvat i několik dní. Po vyplnění formuláře vám příjde email s instrukcemi. Zašlete bitcoiny a my vám na vámi zadaný účet pošleme české koruny.

Jak získat bitcoinovou peněženku

Pokud ještě nemáte svojí bitcoinovou peněženku, doporučujeme vám instalaci peněženky MultiBit, která je zdarma, je bezpečná a jednoduchá na používání. Peněženku stáhnete na stránce multibit.org (odkazy vpravo na stránce) a nainstalujete do svého počítače. Po spuštění aplikace je potřeba vytvořit novou peněženku (menu Soubor -> Nová peněženka). Je potřeba si uvědomit, že bitcoinová peněženka jsou uložená data a proto musíte vybrat její umístění na disku (např. USB flash disk). Samozřejmostí je zvolení dostatečně silného hesla pro její vyšší ochranu. Jakmile máte peněženku vytvořenou, můžete ji začít používat. Aplikace je dostatečně intuitivní pro používání. Adresu peněženky, kterou můžete používat pro příjem bitcoinů - a tedy i pro jejich nákup ve směnárně Rubicoin - najdete v záložce Žádost.